img

500 369 100

(dni robocze 9 - 15)

Pokaż koszyk suma: 0,00 zł
 

Ile kosztuje firana metrażowa

Obliczając koszt firany przy jej zakupie, nierzadko skupiamy się jedynie na wyliczeniu tego, ile kosztować będzie nas konkretna ilość potrzebnych metrów firanki. A przecież – jeśli nie jest to gotowa do założenia firanka (a firana metrażowa nigdy taką nie jest), to koszt przygotowania firany będzie nieco wyższy. Na szczęście, nie wiele. Co jeszcze trzeba doliczyć do ceny firany metrażowej, by mieć jasność ile w całości będzie kosztować dekoracja okna ?

Obszycie boków firany

Każda firanka musi zostać obszyta. Zwłaszcza, jeśli istnieje ryzyko strzępienia się bądź snucia w miejscu przecięcia. Żakardowe firany również należy obszyć, bo choć się nie strzępią, to bez obszycia wyglądają po prostu nieestetycznie. Tak, jakby były niedokończone. Koszt obszycia firany związany jest z długością brzegu do obszycia (czyli wysokością firany oraz ilością poszczególnych części). Przykładowo, jeśli kupujemy firankę 220 cm wysokości na dwa okna do pokoju, z których na każdym będą wisiały dwie firanki, konieczne jest obszycie 2,20 x 2 (okna) x 2 (firanki) x 2 (brzegi każdej firanki), co daje w sumie 17,6 metrów do obszycia.

Wszycie taśmy marszczącej

Ten element szycia firan nie jest obowiązkowy, ale taśma marszcząca znacznie ułatwia użytkowanie firanki. Nie ma konieczności samodzielnego marszczenia jej za każdym razem przy zawieszaniu a do tego taśma marszcząca daje pewność tego, że firanka będzie ładnie i równo się układać (o tym, jak niełatwo uzyskać ten efekt zawieszając firankę na żabkach wie każda Pani domu, która kilkukrotnie musiała przepinać firankę podczas zawieszania). Koszt taśmy marszczącej nie jest duży (kilka złotych za metr bieżący) a jej ilość dyktuje szerokość okna bądź okien.

Wstawienie tuneli / przelotek

Nie wszystkie firanki zawieszane są na żabkach. Coraz częściej kupujemy karnisze, które pozwalają na łatwe zawieszanie firanek na przelotkach bądź naciąganie firanki poprzez tunel na karnisz. Wstawienie przelotek nie jest super prostą sprawą i najlepiej powierzyć takie zadanie profesjonalnej krawcowej.

Do ceny firanki można też doliczyć wszystkie elementy dekoracyjne – zawieszki, taśmy, szarfy czy dodatkowo szyte lambrekiny. Nie są to oczywiście elementy obowiązkowe, ale nadają oknu charakter i są elementem niepowtarzalnych stylizacji – a przecież głównie ze względu na możliwość samodzielnej, indywidualnej aranżacji okna, kupuje się firany na metry.

Oczywiście, wszystkie powyższe zadania można wykonać samodzielnie przy pomocy maszyny do szycia, (a nawet ręcznie). Wtedy dodatkowym kosztem jest nasza własna praca, która zwraca się w dumie z własnoręcznie uszytej firanki.

Jeśli nie wiesz jak uszyć firankę, zaglądnij do naszego poradnika TUTAJ !


firany24.net powrót na stronę główną

 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl