img

500 369 100

(33) 482 00 77

(dni robocze 9 - 15)

Pokaż koszyk suma: 0,00 zł
 
img
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Odbierz rabat 5% na zakupy
Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail korespondencji handlowej w postaci newslettera.
Pole wymagane

Zasłony na tunelu

Zasłony na tunelu to jedno z najbardziej wygodnych rozwiązań aranżacji okien, które jest polecane szczególnie tam, gdzie zasłony są często używane i zaciągane. Jeśli masz karnisz z drążkiem i szukasz eleganckiego i jednocześnie wygodnego rozwiązania, to zasłony na tunelu są właśnie dla Ciebie.

Zasłony na tunelu – z marszczeniem czy bez?

Tunel w zasłonach może być rozumiany dwojako – albo jako kieszonka w górnej części zasłony, która pozwala na przewleczenie przez nią drążka, albo jako tunelowa taśma marszcząca. Oba systemy działają nieco inaczej i dają inne efekty dekoracyjne.

Zasłony na tunelu w formie kieszonki zwisają luźno, a stopień ich zmarszczenia w dużej mierze zależy od grubości i podatności materiału. Jeśli zasłony wykonane są z materiału cienkiego, delikatnego, to mogą zostać nieco zmarszczone. A jeśli są wykonane z materiału sztywnego, będą pozbawione marszczeń, a ich szerokość po zawieszeniu jest dokładnie taka, jak szerokość materiału. Na tą formę decydujemy się wtedy, kiedy oczekujemy prostych zasłon, pozbawionych marszczeń i fal, które po zasłonięciu okna jednocześnie odsłonią ścianę. Jest to też metoda wieszania stosowana często w zasłonach – makaronach oraz zasłonach panelowych. Klasyczny tunel wygląda świetnie w zasłonach z materiałów naturalnych – bawełna, len, muślin, które są klasyczną formą aranżacji okna w stylu eko i nowoczesnym.

Zasłony na tunelu z taśmy marszczącej mają wszytą taśmę, która marszczy zasłony, a jednocześnie umocowane od spodu zasłony kieszonki pozwalają na przewleczenie przez nie drążka karnisza (zobacz: zasłony na taśmie). Zasłony na tunelu z taśmą mogą być nawet bardzo suto marszczone, a górna część zasłony zasłania karnisz.

W naszym sklepie znajdziesz gotowe zasłony na tunelu, ale możesz też wybrać dowolne zasłony na wymiar i zlecić nam wszycie w nie taśmy tunelowej. Sprawdź nasze wzory i kolory zasłon i wybierz swoją nową dekorację okna.

 
 
Złap
rabat
 
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl